Triumf Anne-Marie Rindom w klasie Laser Radial

Dunka Anne-Marie Rindom okazała się najlepsza w mistrzostwach Polski w sprincie w klasie Laser Radial. Tytuł mistrzyni kraju przypadł jednak drugiej w klasyfikacji generalnej, aktualnej mistrzyni Polski Paulinie Czubachowskiej (UKS Fir Warszawa).

Rindom to jedna z największych gwiazd, które wzięły udział w regatach Volvo Gdynia Sailing Days 2016. 25-letnia zawodniczka ma w dorobku dwa medale mistrzostw świata - w listopadzie 2015 roku w Omanie wywalczyła pierwsze miejsce, natomiast w kwietniu tego roku stanęła w Meksyku na najniższym stopniu podium. 25-letnia Dunka właśnie w Gdyni sposobi się do swojego drugiego startu w igrzyskach – cztery lata temu zajęła w Londynie 13. pozycję.

Kolejne miejsce w krajowym championacie zajęły Julia Stefaniak (AZS UW Warszawa) oraz Natalia Stawiarska (AZS UW Warszawa). W tej klasie ścigało się 14 zawodniczek.