Partnerzy wydarzenia

GDYNIA ŻEGLARSKA STOLICA POLSKI - PARTNER STRATEGICZNY

Gdynia to przyszłość. To młode, prężnie rozwijające się miasto, które dzięki wzorowej współpracy wielu środowisk wyróżnia się innowacyjnością na tle całej Polski. Czyste powietrze, nadmorski klimat oraz doskonała lokalizacja sprzyjają podejmowaniu nowych wyzwań i wyznaczaniu ambitnych celów. To najszczęśliwsze miasto w Polsce, które nie boi się realizować swoich marzeń. Bogata oferta turystyczna sprawia, że w Gdyni nie można się nudzić, a każdy dzień traktowany jest jak wielka przygoda.

Gdyńskie Centrum Sportu realizuje jedną z najważniejszych misji każdego nowoczesnego miasta - stwarza warunki do rozwoju sportowej aktywności mieszkańców Gdyni: rozbudowuje miejską infrastrukturę, prowadzi darmowe zajęcia rekreacyjne, z których mogą korzystać wszyscy, bez względu na wiek czy umiejętności, wdraża projekty aktywizujące mieszkańców, organizuje imprezy sportowe zarówno dla amatorów i profesjonalistów, nieustannie popularyzuje sportowe oblicze Gdyni – w Polsce i na świecie.


PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA - PARTNER GŁÓWNY

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Jednostki wytwórcze Grupy PGE wytwarzają blisko 40 proc. energii elektrycznej w Polsce. Z ponad 10 proc. udziałem w rynku OZE w Polsce Grupa PGE jest największym krajowym producentem energii ze źródeł odnawialnych. PGE jest liderem zmian w polskiej energetyce. W nowej strategii Grupa PGE przedstawiła plan transformacji Grupy oraz ogłosiła cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Plany inwestycyjny Grupy PGE obejmują największe w kraju inwestycje w morskie farmy wiatrowe, których moc do 2040 roku osiągnie 6,5 GW, co uczyni PGE liderem przyszłego sektora morskiej energetyki w Polsce.


GHELAMCO POLAND – SPONSOR
Ghelamco to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Firma ugruntowała pozycję na polskim rynku dostarczając ponad 1 mln m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Jako wizjoner w branży od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce.
Inwestycje Partnera: ApartamentyFoksal13/15, Flisac Apartamenty Powiśle, Groen Konstancin.


ZARZĄD MORSKIEGO PORTU GDYNIA (PORT GDYNIA) – SPONSOR
Port Gdynia, to port uniwersalny i jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro. Istotnym segmentem działalności jest również obsługa ładunków masowych w oparciu o specjalistyczne terminale. Port Gdynia to uznana marka w systemach transportowo-logistycznych na całym świecie. O znaczeniu gdyńskiego portu decyduje w dużym stopniu jego usytuowanie geograficzne. Port Gdynia to węzeł sieci bazowej TEN-T i punkt wejścia Korytarza: Bałtyk – Adriatyk , którego przedłużeniem jest łącząca Gdynię ze Szwecją Autostrada Morska Gdynia – Karlskrona. Z nowoczesnej infrastruktury i terminali gdyńskiego portu korzystają najwięksi światowi i europejscy operatorzy żeglugowi, w tym m.in. MSC, Hapag-Lloyd, Unifeeder, Containerships, MacAndrews, Transfennica, Finnlines-Grimaldi, Stena Line. Port Gdynia, poprzez rozbudowaną sieć regularnych połączeń kontenerowych , ro-ro i promowych, łączy szlaki morskie z krajową i europejską siecią kolejową i drogową.


ORANGE POLSKA – PARTNER TECHNOLOGICZNY

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. gigabitowy internet światłowodowy oraz sieć 4G LTE. Dostarcza usługi telefonii komórkowej dla 15,5 mln klientów oraz szerokopasmowy internet do ponad 2,6 mln klientów. W zasięgu sieci światłowodowej firmy znajduje się 40% gospodarstw domowych w kraju. Orange Polska prowadzi własną działalność B+R i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.


BANK PEKAO – PARTNER
Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w kraju. Posiada wiodącą na rynku pozycję w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej.


ERGO HESTIA – PARTNER

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA.MARINA YACHT PART - PARTNER

Marina Yacht Park to nowoczesna przystań jachtowa, która od tego sezonu żeglarskiego uatrakcyjnia polskie wybrzeże Bałtyku. Operatorem mariny jest Dalmor Property Management z Grupy PHN. Obiekt wyposażony jest w funkcjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy, a nowoczesny system zarządzania i rezerwacji sprawiają, że Marina Yacht Park to idealne miejsce przygotowane na przyjęcie jednostek z Polski i z zagranicy, jak również przyjazne stałym armatorom.


GARMIN POLSKA – PARTNER

Najwyższa trwałość. Te dwa proste słowa opisują produkty, firmę, i kulturę pracy… i przyszłość firmy GARMIN. Jako wiodący światowy dostawca urządzeń nawigacyjnych, GARMIN dokłada starań, aby oferować swym klientom doskonałej jakości produkty do użytku na drodze, w powietrzu, na wodzie, oraz urządzenia dla miłośników aktywnej turystyki i sportu, które stanowią nieodzowny element życia naszych klientów.


BALL WATCH (MORWA) - PARTNER

Nazwa BALL pochodzi nie od angielskiego znaczenia słowa piłka, lecz od Webstera Clay Balla, zegarmistrza i jubilera, który w 1894 roku Ball zaczął produkować własne zegarki dla których standardem był czas pokazywany przez Morskie Obserwatorium w Waszyngtonie. Tym samym była to firma, która jako pierwsza stosowała synchronizację czasu z niezależnym instytutem. BALL Watch dysponuje wieloma własnymi patentami i rozwiązaniami, które czynią zegarki bardziej użytecznymi. "Wokół wszystkie proste rzeczy są bardzo skomplikowane. Tworzenie rzeczy prostych wymaga kreatywności."


BLUE MEDIA – PARTNER
Blue Media to polska spółka technologiczno-finansowa, która tworzy rozwiązania technologiczne, ułatwiające i przyspieszające realizację codziennych płatności offline i online.


POLSKA LIGA ESPORTOWA – PARTNER
Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe. Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody VALORANT EAST: UNITED, które odbywają się w 20 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


ZAKŁAD PORCELANY STOŁOWEJ LUBIANA – PARTNER

Zakład Porcelany Stołowej LUBIANA to nowoczesny producent porcelany stołowej oferujący wyroby na najwyższym, światowym poziomie. Swoją działalność prowadzi nieprzerwanie od 1969 r. prowadząc sprzedaż aż w 40 krajach na całym świecie. Zakłady Porcelany Stołowej LUBIANA tworzą największą „GRUPĘ PORCELANOWĄ” w Europie. Roczny potencjał produkcyjny to około 20 000 ton. W skład GRUPY PORCELANOWEJ LUBIANY S.A. wchodzą Spółki: Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.


LTD ZAKŁAD PRODUKCJI LEKÓW – PARTNERMarka Ziaja została założona w 1989 r. przez farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaja. Działalność firmy to produkcja farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych, opartych na farmaceutycznym doświadczeniu i inspirowanych surowym nadmorskim klimatem. W ciągu ponad 30 lat marka osiągnęła pozycję jednej z najlepszych firm kosmetycznych w Polsce. Pielęgnacja twarzy, ciała, włosów– w każdej kategorii plasuje się w czołówce polskiego rynku kosmetycznego. Najnowszą propozycją firmy jest seria Baltic Home Spa fit. Wizerunek serii nawiązuje do odpoczynku, relaksu w nadbałtyckich kurortach, który można zapewnić sobie w domu. Baltic Home Spa fit to kosmetyki, które pomogą przygotować ciało do treningu oraz zapewnią idealną pielęgnację po aktywności fizycznej i orzeźwienie dzięki aromatowi mango.


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDYNI – PARTNERWyższa Szkoła Bankowa w Gdyni od ponad 10 lat jest jedną z najchętniej wybieranych szkół wyższych w regionie. Uczelnia nieustannie rozwija swoją ofertę, aby kształcić studentów w najbardziej pożądanych obszarach na rynku pracy na jak najwyższym poziomie. Zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Uczelnia posiada nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, laboratoria komputerowe i studio fotograficzne. WSB w Gdyni oferuje studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe, ma też bogatą ofertę szkoleń. Odpowiednio dla każdego kierunku i specjalności, można wybrać preferowany sposób kształcenia: w formie tradycyjnej lub hybrydowej.


CHOCIAN SAILING – PARTNERChocian Sailing jest firmą specjalizującą się w sprzedaży i dostawie wyselekcjonowanego osprzętu żeglarskiego wiodących. Firma jest na rynku obecna od 2001 r. Doświadczenie byłego olimpijczyka w klasie 470, obecnie trenera klas olimpijskich daje firmie dużą przewagę w znajomości potrzeb żeglarzy profesjonalistów i amatorów. Firma cieszy się niesłabnącym zaufaniem wśród zawodników w tym również członków Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego.


CLICKMEETING - PARTNERClickMeeting – pomaga działać online. ClickMeeting to platforma do pracy zdalnej, kolaboracji, prowadzenia zajęć, prezentacji, kontaktu z klientami. Oparta jest o przeglądarkę internetową -trzeba niczego instalować ani konfigurować. Interfejs użytkownika zawiera narzędzia i funkcje, które zwiększają zaangażowanie podczas spotkań online, a jednocześnie są efektywne. Dzięki platformie zorganizujesz m.in.: webinary, duże wydarzenia na szeroką skalę, kursy i szkolenia online, prezentacje marketingowe i sprzedażowe, spotkania biznesowe.


TEXET POLAND – PARTNER
Texet Poland należy do szwedzkiej grupy NWG (New Wave Group), która skupia ponad 40 globalnych marek odzieżowych, produktów związanych z wyposażeniem wnętrz oraz szeroką ofertą upominków firmowych.
Texet Poland działa ponad 20 lat, w branży odzieży promocyjnej i sportowej w Polsce. Nasze główne marki odzieży to James Harvest Sportswear, Printer Essentials, D.A.D. oraz J.Harvest & Frost. Sukcesywnie rozszerza dystrybucję także poza granice Polski. Dziś, ma swoich przedstawicieli w 10 krajach Europy Centralnej i Wschodniej (Bułgaria, Czechy, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry).KINDER JOY OF MOVING - PARTNER


Kinder Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jaki firma Ferrero prowadzi obecnie w ponad 30 krajach na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. W Polsce Kinder Joy of moving realizowany jest od 2007 roku, a towarzyszące mu hasło – Joy of Moving – odkrywa przed nami jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z bycia aktywnym! Warto podkreślić, iż wydarzenia Kinder Joy of moving realizowane są we wszystkich regionach Polski, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny!NARODOWE CENTRUM ŻEGLARSTWA AWFIS IM. DRA KRZYSZTOFA ZAWALSKIEGO W GDAŃSKU-GÓRKACH ZACHODNICH - PARTNER
NCŻ AWFiS to wielofunkcyjny, satelitarny obiekt Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w skład, którego wchodzą nowoczesna infrastruktura hydrotechniczna - marina na ok. 100 jednostek pływających wraz z niezbędnym zapleczem. Kompleksowy budynek z zapleczem sportowym, noclegowym i konferencyjnym, służące celom dydaktycznym, sportowym oraz biznesowym. NCŻ AWFiS posiada liczbą sprzętu sportowego i rekreacyjnego, stanowiącego zaplecze dydaktyczno-szkoleniowe oraz flotę czarterową.POMORSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI - PATRONPomorski Związek Żeglarski to 55 lat historii, 50 klubów żeglarskich i ponad 3 tys. żeglarzy z terenu całego województwa pomorskiego. Na Pomorzu narodziło się polskie żeglarstwo, tutaj rozpoczynały się najsłynniejsze żeglarskie projekty i nadal odbywają najważniejsze wydarzenia. Pomorski Związek Żeglarski organizuje, wspiera i patronuje rocznie kilkudziesięciu inicjatywom – od szkolenia zaczynając, poprzez sport, na promocji kończąc. Dzięki temu stał się powszechnie rozpoznawalną marką.YACHT KLUB POLSKI GDYNIA – PARTNER
Yacht Klub Polski Gdynia jest członkiem stowarzyszenia 17-stu Yacht Klubów Polski rozproszonych po całym kraju. Na przestrzeni lat misją Yacht Klubu Polski Gdynia stało się kreowanie nowego stylu życia poprzez upowszechnianie żeglarstwa. YKP Gdynia szkoli zarówno dzieci jak i młodzież, organizuje rejsy morskie, kursy żeglarskie oraz duże imprezy żeglarskie.POLSKA LIGA ŻEGLARSKA – PARTNERPolska Liga Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Jachty i organizacja regat zapewniana jest przez doświadczone firmy i kluby. Po raz pierwszy w historii polskiego żeglarstwa rozgrywki są tak proste i przejrzyste. Ligowa formuła wynosi sport żeglarski na nowy poziom rywalizacji – zrozumiały, czytelny i emocjonujący – porównywalnie do gier zespołowych. Ogólnopolska liga skierowana jest do wszystkich klubów żeglarskich.POLSKA IZBA PRZEMYSŁU JACHTOWEGO I SPORTÓW WODNYCH – POLSKIE JACHTY - PARTNERPolska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY to instytucja samorządu gospodarczego - zrzeszająca małe i duże przedsiębiorstwa w sektorze. Została założona 11 maja 2006 r. w Warszawie. Członkami założycielami było sto podmiotów gospodarczych działających w branży produkcji, usług, sportu i turystyki wodnej. Wielomiesięczne starania grona osób, wśród których było wielu członków Stowarzyszenia Polskie Jachty, zakończyły się sukcesem i powstaniem wyższej formy organizacyjnej jaką jest Izba Gospodarcza.POLSKA FUNDACJA NARODOWA – PARTNER


Polska Fundacja Narodowa to fundacja utworzona przez 17 spółek Skarbu Państwa mająca budować polską markę, wykorzystując siłę i energię spółek skarbu państwa. Misją fundacji jest promowanie polskich sukcesów w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę.


FUNDACJA AGENCJI ROZWOJU PRZEMYSŁU - PARTNER

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Powołanie Fundacji wpłynęło na rozszerzenie zakresu funkcjonowania jej Fundatora – Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Troska o naukę i edukację, kulturę i tradycję oraz sport i zdrowie – to obszary działania Fundacji. Wspieramy domy dziecka, osoby niepełnosprawne, szpitale, zakłady lecznicze, instytucje i inicjatywy działające dla pożytku publicznego. Cel społeczny i zasady etyczne są nadrzędnymi wartościami, którymi Fundacja kieruje się w swojej codziennej pracy. Celem jej jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, uwrażliwianie na ich los, aktywizowanie i wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych.
Festiwal Gdyania Sailing Days 2022 jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

ORGANIZATOR

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER GŁÓWNY

WSPÓŁORGANIZATOR

SPONSORZY

PARTNER TECHNOLOGICZNY

PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI

PATRONI HONOROWI WYDARZENIA