Żagle 4.7 made in Hongkong

W klasie Laser 4.7 najlepiej radzą sobie reprezentanci Hongkongu. Po trzech wtorkowych wyścigach wśród kobiet prowadzi 16-letnia Nancy Highfield, natomiast w gronie chłopców liderem jest starszy o rok Thomas Norton.

Kobiety, w formule open, rywalizują w mistrzostwach Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser w klasie Laser 4.7. Drugie miejsce w stawce 52 zawodniczek zajmuje 17-letnia Białorusinka Jekatierina Sańko, a trzecia jest jej rówieśniczka Karolina Mikulec (KŻ Horn Kraków).

Na siódmej pozycji sklasyfikowana jest mistrzyni Polski seniorek, ale w klasie Europa i najstarsza uczestniczka tych zawodów, 29-letnia Katarzyna Pic (ŻMKS Poznań).

73 żeglarzy walczy natomiast w Pucharze Miasta Gdyni. Czołówka jest niezwykle wyrównana, bo prowadzący Norton ma tyle samo punktów co zajmujący drugie miejsce, 16-letni Jakub Cymerman (UKS Barnim Goleniów). Z kolei plasujący się na trzecim miejscu 15-letni Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa) i czwarty Preston Tso mają tylko punkt mniej od liderującego duetu.

W klasie Laser 4.7 rywalizacja potrwa do czwartku – w planie jest osiem startów.