Żeglarska przygoda, uśmiechy i zabawa czyli #radośćżeglowania

Podczas tego weekendu Zatoką Gdańską zawładną młodzi żeglarze, a będzie to prawdziwa #radosczeglowania. Do niedzieli w regatach KINDER Joy of moving w Pucharze Trenerów w klasie Optimist grupy B rywalizować będzie blisko 250 zawodniczek i zawodników do lat 13. Równolegle na plaży w Gdyni Śródmieściu działa strefa multisportowa.
To są szczególne regaty z niepowtarzalną atmosferą, w których ważniejsza od stricte sportowej rywalizacji jest dobra zabawa oraz okazja do przeżycia pierwszej poważnej żeglarskiej przygody. Nie brakuje uśmiechów, radości oraz dzielenia się w gronie rówieśników swoimi wrażeniami. A wielu młodych zawodników właśnie w Gdyni po raz pierwszy ma okazję pływać w tych małych łódkach na morzu.

- W Gdyni na regatach jestem po raz pierwszy, to także mój pierwszy sezon w grupie B. Przyjechaliśmy ze Szczecina, razem z trenerem jest nas 10 osób. Jest sympatyczna atmosfera i dobrze się bawimy. Dzisiaj była bardzo fajna fala, ale trochę słabo wiało. Poszło mi nie najlepiej, tak średnio, ale mam nadzieję, że w sobotę i niedzielę będzie lepiej - powiedział liczący dziewięć lat Jakub Nowoświecki (CŻ Szczecin), który jest jednym z najmłodszych zawodników tej imprezy.

Te regaty potrwają do niedzieli., w planie jest dziewięć wyścigów. Tradycyjnie podczas KINDER Joy of moving nie brakuje atrakcji i aktywności na lądzie. W marinie można zrelaksować się grając w popularne piłkarzyki oraz cymbergaja, z kolei na plaży w Gdyni Śródmieściu zorganizowana została strefa multisportowa.

„Działamy w godzinach od 10 do 16. Trudno nas nie zauważyć, bo jesteśmy barwnie przystrojeni i zajmujemy spory obszar. Do dyspozycji jest trampolina, częściowo wypełniony wodą tor skimboardowy, DigiSail, czyli regaty na tabletach, korty tenisowe i boiska do piłki nożnej, zdalnie sterowane łódki i trickboardy. Można także sprawdzić się w rzucanie do celu oraz w poszukiwaniu skarbów. Z kolei tajniki żeglowania można zgłębić dzięki dwóm łódkom klasy Optimist – jedna działa jako symulator, druga stoi na piachu – wyjaśnił Karol Bojke ze strefy.

W weekend w ramach 24. edycji regat Gdynia Sailing Days rozegrana ponadto zostanie druga runda 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. W sobotę zaplanowano panel edukacyjny prowadzony przez WWF Polska w trakcie pasta party w strefie chill outu, natomiast w niedzielę po wyścigach przewidziano wspólne sprzątanie mariny.