W środę poznamy pierwszych mistrzów Polski

W środę poznany triumfatorów pierwszych konkurencji rozgrywanych w ramach 18. regat Volvo Gdynia Sailing Days. Tego dnia rywalizację w mistrzostwach Polski w sprincie zakończą zawodnicy w klasach Laser Standard i Laser Radial.
11 zawodniczek i 22 zawodników rozegrało do tej pory 10 wyścigów, które wyłoniły po ośmiu półfinalistów. We wtorek przebojem wdarł się do tego grona ubiegłoroczny brązowy medalista Adrian Raczkowski (UKŻ Wiking Toruń), który okazał się najlepszy w czterech startach i raz uplasował się na drugiej pozycji. Gorszy od niego nie chciał okazać się Paweł Nowicki (KST Elektryk Grudziądz), który trzy razy był pierwszy. U pań podobnie jak w poniedziałek rywalizacja toczyła się pod dyktando Wiktorii Walter (UKŻ Wiking) i Katarzyny Harc. Ta pierwsza wygrała cztery, a zawodniczka TS Kuźni Rybnik trzy wyścigi.

Pierwsi medalistów wyłonią panowie, którzy w środę zejdą na wodę godzinie 10.30 i pływać będą w dwóch grupach. Po rozegraniu dwóch wyścigów półfinałowych zaplanowano rywalizację o miejsca 5-8, a następnie finał. Panie ścigać się będą według tego samego schematu.

Układ półfinałów: kobiety - Flota A: Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik), Zofia Kotowska (ŻMKS Poznań), Julia Sieczkowska (ŻLKS Poznań), Magdalena Smagowicz (Omega Kraków); Flota B - Wiktoria Walter (UKŻ Wiking Toruń), Natalia Jabłońska (MKŻ Arka Gdynia), Anna Michalska (UKŻ Wiking), Weronika Folmer (KST Elektryk Grudziądz).

Mężczyźni – Flota A: Adrian Raczkowski (UKŻ Wiking), Kacper Błaszczyk (TS Kuźnia), Sebastian Mazurek (AZS UW Warszawa), Mateusz Szymczak (CŻ Szczecin); Flota B: Kacper Stanisławski (MKŻ Arka), Paweł Nowicki (KST Elektryk), Kacper Mazurek (AZS UW), Mieszko Niewiarowski (ChKŻ Chojnice).

- Na razie regaty rozgrywane są w trudnych warunkach. We wtorek wiatr wiał od brzegu, dzięki czemu nie ma fal, ale był on bardzo szkwalisty oraz zmienny w kierunkach. Za plus można natomiast uznać to, że trasa wyścigu została ustawiona dość blisko plaży – powiedział sędzia główny zawodów Sebastian Wójcikowski.