Kino plenerowe, najnowsze samochody, superszybki katamaran i szwedzka kawiarenka – odwiedź strefę Fika Cafe na pl. Grunwaldzkim!

Ponad tysiąc żeglarzy z całego świata zmaga się ze sobą i z żywiołem w kilkunastu konkurencjach i różnych klasach żeglarskich na wodzie. Zawodnicy rywalizują o regatowe tytuły i trofea przez ponad dwa tygodnie i dostarczą niezapomnianych emocji.

plac Grunwaldzki Gdynia


Miłośnicy sportów wodnych oraz wszystkim tym, którzy  będą mieli okazję znaleźć się w tym czasie w Gdyni będą mieli okazję doświadczyć skandynawskiego klimatu. Regatom będzie towarzyszył szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród których na szczególną uwagę zasługują inicjatywy promujące ważne dla nas wartości: żeglarstwo, ducha rywalizacji oraz szwedzką kulturę.

Fika Cafe

Na placu Grunwaldzkim w Gdyni, między Gdyńskim Centrum Filmowym (Forum Kultury) a Teatrem Muzycznym, funkcjonuje w tym roku Volvo Fika Cafe, gdzie można wypić pyszną kawę serwowaną przez baristów i poczęstować się, bardzo popularną w Szwecji, cynamonową bułeczką. Słowo „fika” oznacza niezwykle popularną w Szwecji przerwę kawową, w trakcie której można delektować się tym pysznym napojem oraz słodką przekąską.

Kawiarnia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00. W weekendy czynna będzie dwie godziny dłużej, a więc od 10:00 do 20:00.

Goście Fika Cafe będą mogli obejrzeć najnowsze modele Volvo: S90 oraz XC90, prezentowane przez handlowców z Volvo Drywa.

Fika Cafe Volvo

Kino plenerowe

Obok Fika Cafe ulokowane zostanie kino plenerowe, w którym będzie można zobaczyć najciekawsze szwedzkie filmy:

- 8 lipca - Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

- 9 lipca - Nieściszalni

- 11 lipca - Wesele w Sorrento

Seanse rozpoczynać się będą o godzinie 21.30. To niepowtarzalna okazja, żeby zapoznać się z klasycznymi tytułami kina szwedzkiego, ciesząc się jednocześnie wakacyjną pogodą na świeżym powietrzu.

Poznaj Volvo

Od 1-17 lipca, w różnych miejscach w Gdyni będzie można obejrzeć całą gamę modeli Volvo. Nieopodal Fika Cafe będzie można podziwiać wyczynowy katamaran Flying Phantom, obecnie jedną z najszybszych żaglowych jednostek w Polsce, a także wystawę zdjęć „Volvo in Sailing”, na których wiatr został zamknięty w nieruchomym kadrze.

katamaran Phantom Volvo

Miasteczko Volvo Car Poland zlokalizowane na placu Grunwaldzkim funkcjonować będzie w czasie trwania regat Volvo Gdynia Sailing Days w dniach od 9 do 17 lipca 2016 roku.