Atrakcje Volvo Gdynia Sailing Days 2016 nie tylko na wodzie

Nie trzeba być żeglarzem, aby aktywnie uczestniczyć w regatach Volvo Gdynia Sailing Days 2016. Organizatorzy zawodów przygotowali bowiem mnóstwo atrakcji na lądzie, z których skorzystać mogą zarówno dzieci jaki i dorośli.

Na plaży w Gdyni Śródmieściu warto pojawić się w sobotę już o godzinie 10.30. O tej porze w strefie dla dzieci rozpoczną się marynistyczne animacje, które potrwają do 17. W tym czasie najmłodsi będą uczyli się marynarskich węzłów, śpiewali szanty, składali i malowali marynarskie czapki z papieru, tworzyli łódki i rybki z recyklingu, malowali latarnię morską oraz bawili bańkami mydlanymi. Dzieci spotkają się również z ratownikiem, który wyjaśni, jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Nudzić nie powinni się także dorośli. O 10.30 rozpoczną się trwające godzinę zajęcia dance-aerobiku, natomiast od godziny 12 do 13 odbędzie się plażowy trening funkcjonalny.

Podczas regat będzie można także poznać arkana dobrej kuchni. Do świata kulinarnej sztuki wszystkich chętnych już od soboty aż do końca regat, czyli do niedzieli 17 lipca, zapraszają Anna Starmach i Karina Zuchora - w godzinach od 9 do 17 będą prowadzić na plaży Warsztaty Electrolux - Gotuj jak zawodowiec.

Dla najwytrwalszych oraz koneserów X muzy przygotowano seans filmowy – w sobotę na Placu Grunwaldzkim w ramach kina plenerowego o 21.30 wyświetlona zostanie szwedzko-francuska kryminalna komedia muzyczna „Nieściszalni”. Przed projekcją warto wzmocnić się pyszną kawą oraz skosztować bardzo popularnej w Szwecji cynamonowej bułeczki, które serwowane są w położonej obok Fika Cafe Volvo.

Z kolei w niedzielę w strefie dla dzieci dominować będą sportowe zajęcia – przeciąganie liny, hula hop, skakanie przez sznur żeglarski, piaskowa koszykówka, ringo, mini piłka nożna, zarzucanie kotwicy, skakanie po wyspach oraz wyścigi w marynarskich butach.

Dla starszych przygotowano pokazy tańca Dancehall i Bachata (10.30-11.30) oraz zajęcia Zumby (12-13).

Od poniedziałku do piątku animacje dla dzieci będą prowadzone w godzinach 11-17.