Białoruś kontra Hongkong

W rozgrywanych w formule open mistrzostwach Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser w klasie Laser 4.7 najlepsza zapewne okaże się zagraniczna zawodniczka. Po sześciu wyścigach prowadzi 17-letnia Białorusinka Jekatierina Sańko, a druga ze stratą punktu jest młodsza o rok Nancy Highfield z Hongkongu.

W środę znakomicie żeglowała zwłaszcza Sańko, która wygrała dwa pierwsze wyścigi. W trzecim zajęła dopiero siódmą lokatę, ale ten słabszy występ, który i tak poszedł do „odrzutki”, nie przeszkodził jej wyprzedzić w generalnej klasyfikacji Highfield.

Ten duet ma znaczną, wynoszącą już 19 punktów, przewagę nad trzecią Magdaleną Czerniewską (UKŻ 7 Białystok) i pomiędzy sobą powinien rozstrzygnąć kwestię mistrzowskiego tytułu.

Na piątą pozycję z siódmej awansowała mistrzyni Polski seniorek, ale w klasie Europa i najstarsza uczestniczka tych zawodów, 29-letnia Katarzyna Pic (ŻMKS Poznań). Cieszyć może dobra postawa jednej z najmłodszych zawodniczek, zaledwie 14-letniej Kingi Brzóski (MKŻ Arka Gdynia), która w stawce 52 kobiet jest szósta.

W tej klasie w czwartek zaplanowano jeszcze dwa wyścigi.