Białorusinka Sańko najlepsza w klasie Laser 4.7

Białorusinka Jekatierina Sańko zwyciężyła w mistrzostwach Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser w klasie Laser 4.7 kobiet w formule open. Druga w gronie 52 zawodniczek była Nancy Highfield z Hongkongu, a trzecią pozycję zajęła Katarzyna Pic (ŻMKS Poznań).

W czwartek Sańko nie pozostawiła konkurentkom złudzeń – 17-letnia Białorusinka wygrała bowiem oba wyścigi i w sumie zanotowała pięć triumfów w ośmiu startach. Drugą pozycję utrzymała młodsza o rok Highfield, która dwa razy była trzecia.

Systematycznie poprawiała swoją lokatę mistrzyni Polski seniorek, ale w klasie Europa, 29-letnia Pic. W czwartek najstarsza uczestniczka tych zawodów przypłynęła w obu wyścigach tylko za Sańko, co pozwoliło jej awansować z piątej na trzecią pozycję.

Tego miejsce nie zdołała natomiast utrzymać Magdalena Czerniewska (UKŻ 7 Białystok), która spadła na piątą lokatę.