Drugi dzień Gdynia Sailing Days 2021 za nami

Gdynia Sailing Days nabiera tempa. Sobotnią rywalizację na Zatoce Gdańskiej rozpoczęła Polska Liga Żeglarska - ścigały się załogi startujące w Ekstraklasie. Godzinę później zawodnicy klasy O'pen Skiff kontynuowali walkę o tytuł mistrza Polski juniorów młodszych, a do regat o Puchar Gdynia Sailing Days przystąpiły klasy Micro i Delphia 24OD.

U najmłodszych żeglarzy po wygranych we wszystkich wyścigach liderem nadal jest Piotr Trella reprezentujący Miejski Klub Żeglarski Arka Gdynia. Niezmiennie na miejscu drugim znajduje się Józef Krasowski (Sail & Ski Klub Warszawa), zaś na trzecią lokatę awansowała Julianna Ponto (Olsztyński Klub Żeglarski).

W klasie Micro emocji nie brakowało. Po czterech rozegranych wyścigach na remisie prowadzi załoga 77 racing ze sternikiem Piotrem Tarnackim. Tuż za nimi uplasowała się załoga Bartłomieja Jędrychowicza, zaś na trzecim miejscu znajduje się załoga pod dowództwem Rafała Moszczyńskiego. Podobna sytuacja klaruje się w klasie Delphia-24 OD – na prowadzeniu Piotr Kotwicki reprezentujący Młodzieżowy Klub Sportowy Marina, na miejscu drugim Marcin Pietrzak. Pierwszą trójkę zamyka Błażej Łukomski (Jacht Klub Wielkopolski).

W rozgrywkach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej pierwszy dzień zdecydowanie należał do załogi Olsztyński Klub Żeglarski, która wygrała aż cztery z ośmiu rozegranych wyścigów.

Jutro wymienione klasy zakończą rywalizację, a na wodę po raz pierwszy zejdą zawodnicy klasy Laser, Laser Radial oraz Laser 4.7, którzy będą rywalizować o Puchar Miasta Gdyni.

Wyniki: