Dużo radości z żeglowania i moc atrakcji na KINDER Joy of Moving Puchar Trenerów 2021

Młodzi żeglarze startujący w regatach KINDER Joy of moving Puchar Trenerów w klasie Optimist B nie mieli szczęścia do wiatru w drugim dniu regat. Przed południem zdołano rozegrać specjalny wyścig KINDER, na żaglach dostarczonych do klubów w ramach programu KINDER Joy of moving. Na ten wyścig młodzi żeglarze dotarli tworząc kolorową paradę na wodach Zatoki Gdańskiej. Radości było tu co niemiara, a Optimisty żeglujące na jednakowych, barwnych żaglach wypełniły gdyński akwen niesamowitym widokiem. Pierwsza dziewczynka i pierwszy chłopiec na mecie tego wyścigu, zostaną nagrodzeni specjalnymi nagrodami na ceremonii zakończenia regat.

Po wyścigu specjalnym, zaplanowana była zmiana żagli w porcie na te, na których młodzi regatowcy startują na codzień. Wiało jednak bardzo słabo, na dodatek zanosiło się na burzę i komisja regatowa zadecydowała o tym, że tego dnia ścigania nie będzie, będą za to aktywności na brzegu, w tym w specjalnej strefie KINDER Joy of moving na plaży w Gdyni.

Po wczorajszych czterech wyścigach prowadzi duet 12-latków, Maksymilian Stańko (Stowarzyszenie Port Mechelinki) i Aleksander Szczepara (UKS AKŻ Leszcz Kraków), którzy w swoich grupach trzy razy pierwsi dopłynęli na linię mety. Trzecia jest młodsza o rok Zofia Gil (Chojnicki Klub Żeglarski), która wygrała jeden wyścig, była także druga i trzecia.

Wyniki:

https://events.pya.org.pl/kinder-joy-of-moving-puchar-trenerow,e52?fbclid=IwAR0W9SIbYfJT4W20QOLxBJjF7oFNeAlc1YrlQMl8UftFcJHfpy3Ml1GNoxE