Film Maiden na ekranach Gdynia Sailing Days

Film Maiden na ekranach Gdynia Sailing Days. Zapraszamy w najbliższą sobotę - 22 lipca o godzinie 19:30 do miasteczka regatowego na projekcję filmu o kobietach, które zmieniają świat!
W ramach działalności Komisji ds. Sportu Kobiet PZŻ, 
organizujemy wieczór filmowy. Historia sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle. Dziewczyny z „Maiden” mają wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, ten znakomity dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.
Przekaz filmu i historia w nim pokazana idealnie wpasowują się w zagadnienia, które Komisja ds. Sportu Kobiet PZŻ pragnie przekazać. Pasja, emocje, sportowa rozgrywka ale także szacunek i uznanie o które niekiedy kobiety jeszcze muszą walczyć - nie tylko w sporcie. Przewodnicząca Milena Lachowicz w kilku zdaniach opowie o ostatnich działaniach komisji, między innymi o krótkich reportażach, realizowanych podczas Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet w Sopocie. 
Projekcję filmu poprzedni krótkie wprowadzenie Andrzeja Minkiewicza - żeglarza, miłośnika marynistyki i historii żeglarstwa. Andrzej Minkiewicz jest publicystą, autorem artykułów do Magazynu Wiatr, pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu JachtFilm oraz popularyzatorem kina żeglarskiego w Polsce. 
Zapraszamy na filmowy wieczór do Gdyni! Pogoda zapowiada się sprzyjająca. Polecamy również zaopatrzyć się w kocyk. Dodatkowo w piątek oraz w sobotę lipca odbędą się atrakcje dla zawodników, kibiców i rodziców. Szczegóły wkrótce.