Floriani i Lee na czele mistrzostw świata juniorów w klasie Laser 4.7

Mistrzostwa świata juniorów w klasie 4.7 zakończą 19. edycję regat Volvo Gdynia Sailing Days. Medalistów tej imprezy, w której rywalizuje 430 żeglarzy z 44 państw, poznamy we wtorek. Po siedmiu wyścigach liderami są Włoszka Chiara Benini Floriani i Wonn Kye Lee z Singapuru.

Floriani, która wygrała cztery wyścigi, w tym dwa finałowe, wyprzedza swoją rodaczkę Giorgię Cingolani oraz Simone Chen z Singapuru. W złotej flocie pływa siedem reprezentantek Polski. Na 20. pozycji sklasyfikowana jest Kinga Brzóska (MKŻ Arka Gdynia), a na 24. Marcelina Korszon (UKS Fir Warszawa), która w kwietniu została na Balatonie mistrzynią Europy juniorów do lat 17 w klasie Laser Radial. Wśród dziewcząt ściga się 155 zawodniczek.

Z kolei za Lee plasują się Turek Doruk Demircan oraz Australijczyk Michael Compton. W stawce 265 żeglarzy 40. jest Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa), a 55. Adam Sokołowski (Nauticus YC Olsztyn). Ten pierwszy w kategorii do 16 lat zajmuje dziewiątą, a Sokołowski 17. pozycję.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Organizację regat wspomagają także YK Stal Gdynia, YKP Gdynia oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.