Gdynia Sailing Days z Volvo do 2019 roku

Co najmniej do 2019 roku Volvo będzie patronowało regatom Gdynia Sailing Days. Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu podpisały umowę, na mocy której przez trzy kolejne lata ten żeglarski festiwal - jego partnerem jest również Polski Związek Żeglarski - odbywać się będzie pod auspicjami szwedzkiej firmy.

Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem i sponsorem tytularnym jest Volvo. Podczas 17. edycji tej imprezy poinformowano o przedłużeniu współpracy z Volvo Car Poland na kolejne trzy lata.

- Żeglarstwo to szwedzkie korzenie. Szwedzi zawsze żeglowali, kultywują żeglarstwo i mają ku temu świetne warunki, bo w tym kraju są setki marin. Volvo to tradycyjna szwedzka marka, która od lat związana jest z żeglarstwem. W 1997 roku przejęliśmy organizację jednych z najbardziej prestiżowych regat Volvo Ocean Race. Trwają dziewięć miesięcy, prowadzą przez morza i oceany całego świata, a na ich uczestników, a zwłaszcza zwycięzcę, czeka na mecie wielka żeglarska sława. Dla nas bardzo ważna jest również społeczna misja. Chcemy być w społeczeństwie i wychowywać młodych ludzi, a największa żeglarska impreza w Polsce stanowi świetną ku temu okazję. Zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z Gdynią, bo zamierzamy pokazywać Polakom ten sport – wyjaśnił prezes Volvo Car Poland Arkadiusz Nowiński

Volvo Car Poland jest również partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego. - Dwa lata temu zdecydowaliśmy się kolejny krok. W ramach Volvo Youth Sailing Team wspieramy dziewięciu młodych żeglarzy, którzy za cztery lata mogą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Tokio – dodał.

W tym roku polscy żeglarze zdobyli w klasach olimpijskich po trzy medale mistrzostw świata i Europy oraz pięć razy stawali na podium w zawodach Pucharu Świata. Do tego dorobku trzeba też dodać blisko 40 medali w konkurencjach nieolimpijskich w kategoriach młodzieżowych i juniorskich.

- Żeglarstwa nie należy utożsamiać tylko z walką o olimpijskie medale. Tę dyscyplinę może uprawiać każdy, jest to bowiem zabawa i aktywność ruchowa na całe życie. Poza tym żeglarstwo wszechstronnie rozwija, zarówno fizycznie jak i intelektualnie, bo wymaga wiedzy z różnych dziedzin życia - ocenił wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego ds. Sportu Tomasz Chamera.