Gdynianie oddali prowadzenie w klasie 29er

Prowadzący po pierwszym dniu regat Pucharu Europy w klasie 29er, który rozgrywany jest w ramach 18. regat Volvo Gdynia Sailing Days, Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński stracili w piątek prowadzenie. Po ośmiu wyścigach duet YKP Gdynia plasuje się na trzeciej pozycji, a stawkę 20 załóg z sześciu krajów otwierają Szwedzi Oscar Enstroem i Hugo Westberg.
Staniul i Jabłoński triumfowali w dwóch poprzednich edycjach Volvo Gdynia Sailing Days i w czwartek potwierdzili, że ponownie są faworytami tej imprezy. Piątkowe wyścigi rozegrane zostały jednak przy zdecydowanie słabszym wietrze i gdynianie, którzy dwa razy zameldowali się nawet w drugiej „10”, na 11. i 15. pozycji, spadli na trzecią lokatę. W tym warunkach najlepiej radziły sobie Zoja Nowikowa i Diana Sabirowa, które wygrały trzy wyścigi i raz zajęły drugie miejsce. Rosjanki awansowały na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, a na prowadzenie wyszli plasujący się do tej pory tuż za Polakami Szwedzi Oscar Enstroem i Hugo Westberg, którzy w piątek okazali się najlepsi w jednym starcie.
Regaty Pucharu Europy zakończą się w niedzielę, a w planie jest rozegranie  w sumie 15 wyścigów.