Igor Kuczys: Dzisiaj mocno kręciło

Igor Kuczys nie zdołał we wtorek utrzymać prowadzenia w Pucharze Miasta Gdyni w klasie 4.7 w kategorii chłopców. - Dzisiaj mocno kręciło i trudno było przewidzieć, która strona bardziej wyda - skomentował żeglarz MKŻ Arki Gdynia.

W poniedziałek Kuczys był trzeci i pierwszy, ale drugiego dnia zawodów plasował się kolejno na trzeciej, piątej i siódmej pozycji co sprawiło, że w generalnej klasyfikacji spadł na drugie miejsce. - Dzisiaj ciężko się żeglowało. Wiatr wiał co prawda z podobną siłą jak wczoraj, ale zdecydowanie mocniej kręcił. Znam ten akwen dość dobrze, jednak trudno było przewidzieć, która strona bardziej wyda. W poniedziałek, przy stabilniejszych warunkach, radziłem sobie lepiej. Przypasował mi także kierunek - zauważył.


W czołówce tej klasy zaszły we wtorek spore zmiany. Nowym liderem został Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa), drugi jest Kuczys, a na trzecią pozycję w stawce 67 żeglarzy awansował Filip Rajchert (MKS Dwójka). - Te regaty są dla nas formą treningu przed rozpoczynającymi się 12 lipca także w Gdyni mistrzostwami świata. To mój dopiero piąty start w tej klasie i z pewnością brakuje mi doświadczenia. Sporo muszę także popracować na kursach wolnych, ale mamy jeszcze dwa tygodnie, aby pewne niedoskonałości wyeliminować. Swoją formę będziemy szlifować na zgrupowaniu kadry w Górkach Zachodnich w Gdańsku, a następnie podczas treningów klubowych - wyjaśnił 15-letni zawodnik.