Jeremi Szczukowski: przez regatami byłem dobrej myśli

Okazałe trofeum za zwycięstwo w Pucharze Trenerów YKP Gdynia w klasie Optimist grupy B odebrał Jeremi Szczukowski – reprezentant ChKŻ Chojnice okazał się lepszy od 288 młodych żeglarzy z 44 klubów. - Przed przyjazdem do Gdyni byłem dobrej myśli, bo przed regatami dużo trenowałem z Karolem Jączkowskim i Dariuszem Koseckim - powiedział 11-letni zawodnik.
Dla wielu żeglarzy start w tej imprezie był wielkim przeżyciem, bo pierwszy raz mieli oni okazję pływać na morzu. Triumfator Pucharu Trenerów ćwiczy co prawda na co dzień na Jeziorze Charzykowskim, ale na Zatoce Gdańskiej czuł się bardzo dobrze. - W Volvo Gdynia Sailing Days startuję trzeci raz. Dwa lata temu zająłem 130, a w zeszłym roku 20 miejsce. W sumie w Gdyni rywalizuje po raz czwarty – przyznał. 
W klasyfikacji generalnej Szczukowski wyprzedził starszego o dwa lata Stanisława Radojewskiego (JKW Poznań) i 12-letniego Adama Turczynowicza (Spójnia Warszawa). - Przed zawodami byłem dobrej myśli, bo dużo trenowałem z Karolem Jączkowskim i Dariuszem Koseckim. Nasi klubowi szkoleniowcy bardzo dobrze mnie przygotowali. Szczególnie udany okazał się dla mnie wtorek, kiedy wygrałem trzy wyścigi i byłem trzeci – dodał.  
Mieszkający w Małych Swornychgaciach Jeremi trenował wcześnie piłkę nożną w Charzykowiance Charzykowy, ale ostatecznie postawił na żeglarstwo. - Namówił mnie tata, który pływał na 420. Poszedłem na trening i spodobało mi się. Też chciałbym spróbować swoich sił na 420, ale to będzie wtedy, kiedy zejdę z Optimista, czyli pewnie za cztery lata. Na razie pływam trzeci sezon i chcę w swojej klasie osiągać jak najlepsze wyniki – zapewnił.
W swoim klubie triumfator Pucharu Trenerów YKP Gdynia ma się od kogo uczyć. Zawodniczkami ChKŻ Chojnice są bowiem mistrzyni świata w klasie 470 Irmina Mrózek Gliszczynska oraz rywalizujące w klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna i Oliwia Laskowska.