Kacper Stanisławski: prawdziwe ściganie rozpocznie się w ćwierćfinale

W poniedziałek wyłonionych zostało 16 zawodników, którzy awansowali do drugiej fazy mistrzostw Polski w sprincie w klasie Laser Standard. - Prawdziwe ściganie rozpocznie się we wtorek w ćwierćfinale – przyznał reprezentant MKŻ Arka Gdynia Kacper Stanisławski.
- W poniedziałek rywalizowaliśmy w czterech grupach, z których po czterech zawodników zakwalifikowało się do czołowej „16”. Nie zdołałem co prawda wygrać żadnego z pięciu wyścigów, ale moja taktyka nastawiona była na wywalczenie awansu do kolejnej rundy. Miałem pływać w czołówce i to udało mi się zrealizować. We wtorek czeka nas pięć wyścigów ćwierćfinałowych i wtedy rozpocznie się prawdziwe ściganie. Nie będzie już kalkulacji, tylko trzeba będzie dać z siebie wszystko – zapewnił.

17-letni zawodnik MKŻ Arka podkreślił, że poniedziałkowe wyścigi odbyły się w dość trudnych warunkach. - Siła wiatru była odpowiednia, ale często zmieniał on kierunek, zdarzały się również szkwały i naprawdę trudno było przewidzieć, co może się wydarzyć – wyjaśnił.