Kania najszybszy w klasie Laser Standard

49 zawodników z 21 klubów pretenduje do tytułu mistrza Polski juniorów w klasie Laser Standard. Po trzech wtorkowych wyścigach prowadzi 19-letni Dawid Kania (ŻLKS Poznań).

Kania znajduje się w świetnej dyspozycji, bo w trzech wyścigach nie znalazł jeszcze pogromcy. Drugi jest aktualny mistrz Polski juniorów, ale w klasie Laser Radial – ten tytuł zdobył w zeszłym roku w Górkach Zachodnich w Gdańsku – 18-letni Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który dwa razy był trzeci i wywalczył też drugie miejsce. Trzecią lokatę zajmuje starszy o rok Tomasz Lobert. Reprezentant AZS UW Warszawa w drugim wyścigi przypłynął za Kanią, a ponadto uplasował się na czwartej i szóstej pozycji.

Obiecująco rozpoczął walkę o medale Rafał Błażejczyk (AZS UWM Olsztyn), który w pierwszym wyścigu drugi był, ale w kolejnych startach spisał się znacznie słabiej i w klasyfikacji generalnej zajmuje siódmą lokatę.

Mistrza Polski juniorów w tej klasie poznamy w czwartek po rozegraniu ośmiu wyścigów.