Katarzyna Harc: Limit błędów już wyczerpałam

Po dwóch wtorkowych wyścigach Katarzyna Harc plasowała się w mistrzostwach świata juniorek do lat 21 w klasie Laser Radial na 18. pozycji, ale w środę spadła na 21. miejsce. - Nie wyszedł mi drugi dzisiejszy wyścig, przez co limit błędów w tych regatach już wyczerpałam - powiedziała zawodniczka TS Kuźnia Rybnik.

- Pierwszy wyścig był w moim przypadku przyzwoity. Zajęłam w nim 17. lokatę, ale kompletnie nie wyszedł mi kolejny start. Walczyłam co prawda do końca, robiłam co mogłam, ale i tak skończyło się na odległym 54. miejscu. Czasami jeden błąd wymusza kolejne i tak też było teraz. Takie wyścigi się jednak zdarzają, dlatego trzeba szukać pozytywów w złych rzeczach i wyłapywać błędy, żeby ich później nie popełnić. Ich limit w tych mistrzostwach już wyczerpałam, bo ten wyścig poszedł na odrzutkę, która jest tylko jedna. Mam nadzieję, że zaliczyłam jednorazową wpadkę i w kolejnych dniach będę pływała równo - stwierdziła.

W środę uczestnicy mistrzostw, które odbywają się w ramach 19. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days, dość długo musieli czekać na sprzyjające warunki. Żeglarze zeszli na wodę dopiero o 14:30. - Wierzę, że w czwartek wypadnę lepiej, ale prognoza nie jest zbyt sprzyjająca. Zapowiada się słaby wiatr i poza tym ponownie warunki mają być nieprzewidywalne. Tak jak dzisiaj, bo na wodzie działy się rzeczy naprawdę zaskakujące - przyznała rybniczanka.

Po czterech wyścigach pierwsza jest Australijka Zoe Thomson, a kolejne lokaty w gronie 73 zawodniczek z 30 krajów zajmują Dunka Anna Munch i Włoszka Carolina Albano. Na 13. pozycji plasuje się Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice).

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.