Laser Standard standardowo najliczniejszy

W mistrzostwach Polski w sprincie w klasach olimpijskich ponownie najliczniej reprezentowana jest w Gdyni klasa Laser Standard. W sumie ściga się 30 zawodników – w tym gronie są wszyscy żeglarze, którzy stanęli w czwartek na podium w krajowym championacie juniorów.

Zatem duet SEJK Pogoń Szczecin, srebrny Jakub Rodziewicz i brązowy medalista Wojciech Lipke maj okazję zrewanżować się Dawidowi Kani za porażkę w juniorskiej rywalizacji.

We wcześniejszych mistrzostwach reprezentant ŻLKS Poznań wygrał co prawda aż osiem z dziewięciu wyścigów, ale nie ukrywa, że w sprintach nie idzie mu już tak dobrze. - Wyścigi są bardzo krótkie, bo trwają około 10 minut, a zmiany wiatru występują niespodziewane i bardzo często. W takich okolicznościach każdy błąd jest bardzo kosztowny, bo nie ma czasu, aby go nadrobić. Generalnie ta formuła bardzo mi się podoba. Biorę udział w tych regatach pierwsze raz i naprawdę dobrze się bawię – zapewnił Kania.

W piątek i sobotę zaplanowano eliminacje - zawodnicy rywalizują w mniejszych grupach, a podział drugiego dnia zawodów nastąpi na podstawie piątkowych wyników. W niedzielę odbędą się wyścigi finałowe.