Magdalena Kwaśna: Te regaty są dla mnie lekcją pokory

- Udało mi się cały sezon poświęcić na treningi oraz przygotowania i liczyłam na lepsze wyniki. A wcale nie jest łatwo i te regaty są dla mnie lekcją pokory - powiedziała Magdalena Kwaśna po zajęciu ósmego miejsca na mistrzostwach świata juniorów U21 w klasie Laser Radial.

W dniach 3-8 lipca w ramach 19. edycji Volvo Gdynia Sailing Days odbyły się mistrzostwa świata juniorów U21 w klasach Laser Standard i Laser Radial. W tej drugiej kategorii ósme miejsce zajęła Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), która przystępowała do rywalizacji z myślą o znacznie lepszym wyniku.

- Liczyłam tutaj na medal. Po przekroczeniu mety ostatniego wyścigu ogarnął mnie smutny nastrój i żal, że tak się to kończyło. Miałam dobre momenty na tych mistrzostwach i staram się na tym skupiać. Bardzo ambitnie podchodziłam do tego sezonu, ponieważ udało mi się cały poświęcić na treningi oraz przygotowania i liczyłam na lepsze wyniki. A wcale nie jest łatwo i te regaty są dla mnie lekcją pokory - podsumowała po zejściu z wody młoda Polka.

Nasza zawodniczka zwróciła też uwagę na to, że trudności sprawiały jej częste zmiany kierunku wiatru, które panowały na wodach Zatoki Gdańskiej.

- Nie wychodziło mi tutaj pływanie przy zmianach wiatru. Umiem na nich pływać, ale jeszcze nie zawsze mi to wychodzi w tak dużej stawce - oznajmiła.

Były to ostatnie regaty przed sierpniowymi mistrzostwami świata wszystkich klas olimpijskich w których nasi żeglarze będą mieli pierwszą okazję do wywalczenia kwalifikacji olimpijskich na igrzyska w Tokio w 2020 roku.

Magdalena Kwaśna znajduje się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.