Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu odbędą się w Gdyni!

Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było! W weekend 16-17 lipca przy Plaży Gdynia Śródmieście odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu!


W ramach GDYNIA FLYCUP zobaczymy w akcji zawodników z europejskiej czołówki. Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością to zapowiedź szalenie imponującej imprezy. Spełnianie marzeń o lataniu staje się rzeczywistością. Kwintesencją tej dyscypliny jest adrenalina i ciągłe ładowanie pozytywnej energii. Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na jedyne w Europie zawody hydro – odrzutowe. Będzie się działo!

Wśród nich m.in.:

* pokaz skoków na trampolinie Reprezentantów Polski * power joga – pokaz jogi i akrobatyki * warsztaty jogi * muzyka klubowa * Animacje Eska Summer Patrol

W zawodach wezmą udział najlepsi riderzy z Polski i z zagranicy.  Podczas Gdynia FLYCUP Najlepsi zawodnicy z europejskiej czołówki walczą o tytuł Hydro-Odrzutowego Mistrza Polski:

Michal Stasek- Vice Mistrz FLYCUP 2015, uczestnik MŚ i ME we flyboardingu w 2015 roku. Reprezentant Czech z zawodu prawnik. Na co dzień lata mieszka i trenuję w Pradze.

Kajetan Sikorski- Drugi Vice Mistrz FLYCUP 2015, uczestnik MŚ i we flyboardingu w 2013 roku.  Prekursor sportów hydro– odrzutowych w Polsce.  Reprezentant Teamu Latające papcie.

Przemysław Piotrowiak- Drugi Vice Mistrz FLYCUP 2014. Pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył latając w hydro-odrzutowych butach. Lata i mieszka w Poznaniu gdzie pracuję jako strażak. Reprezentant Teamu Latające papcie.

Tomasz Kubik - Tegoroczny debiutant, czarny koń w stajni teamu Latające papcie. Pasjonata akrobatyki i kalinistyki co przekłada się na błyskawiczny rozwój umiejętności latania. Ratownik dbający o bezpieczeństwo na plaży Kaskada.

Łukasz Jaworski - Jeden z najlepszych gimnastyków w Polsce i w Europie. Utytułowany reprezentant  Polski w gimnastyce. Od dwóch lat trener teamu Latające Papcie. W tym roku również zapowiada walkę o najwyższe latające cele.

Michał Brudecki - Czwarty najlepszy Polak we FLYCUP2015. Pasjonat sportów ekstremalny, który pokochał Flyboard od pierwszych minut latania. Mieszka w Gdańsku, zawodowo pracuje w branży okrętowej. Reprezentant Teamu Latające Papcie.

Każdy zawodnik będzie miał dwa dwu i półminutowe przeloty, w których może zdobyć maksymalnie sto punktów, a o pozycji w rankingu zdecyduje lepszy wynik. Rywalizacje opiniować będzie trzyosobowe jury. Każdy z sędziów oceni przeloty zawodników pod kątem stopnia skomplikowania, dokładności, efektowności, a także wysokości wykonywanych akrobacji. Im więcej z ponad dwudziestu znanych figur wykona zawodnik, tym wyższą premię za różnorodność otrzyma. Międzynarodowy tytuł  wywalczy ten, który zdobędzie najwyższą ocenę punktową w całym cyklu - FLYCUP 2016.

Przebieg zawodów

12:00 - 16:00 - treningi 16:15 - 16:30 - Ceremonia otwarcia połączona z pokazami hydro-odrzutowymi 16:45 - 17:15 - Pierwsza runda 17:15 - 17:45 - Druga runda 18:15 - Ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród

Gdynia FlyCup foto

Przyjdź, kibicuj i baw się z nami!

Miejsce: Plaża  Gdynia Śródmieście Czas: 16-17.07 Wstęp: bezpłatny Szczegóły: www.flycup.eu