Mistrzyni świata w klasie 470 wróciła do Gdyni!

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) była nie tylko honorowym gościem 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days, ale postanowiła również aktywnie wziąć udział w regatach. Mistrzyni świata w klasie 470 z Salonik rywalizuje w międzynarodowych mistrzostwach Polski w klasie 505.
Skrzypulec zgłosiła się do zawodów w piątek rano. 28-letnia sterniczka nie będzie jednak pływać razem ze swoją etatową załogantką Irminą Mrózek Gliszczynską tylko z Niemcem Holgerem Jessem. W sumie w imprezie ścigają się 34 załogi z sześciu krajów - Australii, Szwajcarii, Szwecji, Niemiec, Finlandii oraz Polski. Mogą oni przy okazji przetestować ten akwen pod kątem mistrzostw świata, które za rok w tej klasie także odbędą się w Gdyni. Do niedzieli zaplanowano rozegranie 10 wyścigów. 
Ostatnim akcentem trwających trzy tygodnie regat Volvo Gdynia Sailing Days 2017 będą nie tylko zmagania w klasie 505, ale również Puchar VGSD w starej olimpijskiej klasie (zdobywano w niej medale na igrzyskach w latach 1960 - 1992) Latający Holender. Także od piątku do niedzieli o to trofeum walczyć będzie siedem duetów.