Paweł Kołodziński: Chcemy cały czas żeglować szybko, mądrze i skutecznie

- Będziemy dążyli do tego, żeby cały czas żeglować szybko, mądrze i skutecznie - powiedział Paweł Kołodziński, który razem z Łukaszem Przybytkiem zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy klas 49er, 49er FX i Nacra 17.

W niedzielę 8 lipca rozpoczęły się żeglarskie mistrzostwa Europy olimpijskich klas 49er, 49er FX i Nacra 17. Dobrze regaty rozpoczęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy po miejscach czwartym, trzecim oraz piątym zajmują trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

- Cieszymy się z tego, że mamy za sobą trzy bardzo dobre oraz równe wyścigi, ponieważ to w żeglarstwie jest bardzo ważne, szczególnie kiedy rywalizujemy podzieleni na grupy - powiedział Paweł Kołodziński.

Załogant polskiej ekipy zwrócił uwagę na to, że ich dobra dyspozycja wynika z solidnych treningów podczas zgrupowań od początku sezonu.

- Intensywnie przepracowaliśmy cały okres przygotowań razem kolegami z reprezentacji i teraz to wykorzystujemy. Poza tym trenowaliśmy już w Aarhus, a także w Gdyni więc jesteśmy dobrze opływani - oznajmił nasz zawodnik.

Łukasz z Pawłem zajęli niespełna miesiąc temu trzecie miejsce w regatach Kieler Woche. W tej samej imprezie na czwartej lokacie swój występ ukończyli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, co pokazuje, że oba duety prezentują bardzo wysoki poziom.

- Trener Paweł Kacprowski stworzył bardzo dobry zespół i ja z Łukaszem oraz Dominik z Szymonem regularnie udowadniamy, że należymy do światowej czołówki. Będziemy dążyli do tego, żeby cały czas żeglować szybko, mądrze i skutecznie - zakończyła Paweł Kołodziński.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Organizację regat wspomagają także YK Stal Gdynia, YKP Gdynia oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.