Piotr Kula zdecydowanie zwyciężył w Pucharze Miasta Gdyni w klasie Finn

Piotr Kula zwyciężył w Pucharze Miasta Gdyni w klasie Fin, który odbył się w dniach 6-8 lipca w ramach Volvo Gdynia Sailing Days. Drugie miejsce zajął Lesiński, a na najniższym stopniu podium stanął Estończyk Taavi Valter Taveter.

Przez trzy dni rywalizacji organizatorom udało się przeprowadzić dziewięć wyścigów, w których ścigało się dziewiętnastu zawodników. Regaty odbywały się w ramach 19. Edycji największej żeglarskiej imprezy w Polsce - Volvo Gdynia Sailing Days.

Rywali zdeklasował siedmiokrotny mistrz Polski Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), który wygrał siedem wyścigów, raz był drugi i w jednym wyścigu nie wystartował. Drugą pozycję zajął Łukasz Lesiński z klubu YK Stal Gdynia, któremu dwa razy udało się wpłynąć na metę na pierwszym miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Estonii Taavi Valter Taveter.

- Cieszę się, że mogłem wystartować w tych regatach, ponieważ zawsze jest to lepsze niż sam trening, gdyż konkurencja podczas zawodów jest bardziej zmotywowana do tego, żeby wygrać jakiś wyścig. Jestem z nich zadowolony także z tego faktu, że udało mi się wygrać. Były to dla mnie ostatnie regaty przed mistrzostwami świata - powiedział Piotr Kula.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.