Prezydent Eurosafu: Volvo Gdynia Sailing Days to przykład znakomitej współpracy

Goszczący w Gdyni prezydent Eurosafu, Europejskiej Federacji Żeglarskiej, był pod wrażeniem organizacji regat Volvo Gdynia Sailing Days. - Te zawody to przykład znakomitej współpracy wielu instytucji i zaangażowania mnóstwo osób - powiedział Josep M. Pla.

- Swoim zasięgiem i znaczeniem te regaty wykraczają daleko nie tylko poza Polskę, ale także poza Europę. Rywalizuje w nich prawie dwa tysiące zawodników w wielu liczących się klasach, począwszy od dzieci i juniorów, którzy są przyszłością żeglarstwa, a skończywszy na uczestnikach igrzysk olimpijskich. Za rok w Gdyni odbędą się mistrzostwa świata World Sailing, które są kolejnym wielkim wyzwaniem. Ta impreza zostanie zorganizowana na bazie doświadczeń wyniesionych z Volvo Gdynia Sailing Days i jestem przekonany, że stanie się kolejnym sukcesem - stwierdził Pla.

Prezydent Eurosafu podkreślił, że dzięki świetnej współpracy firmy Volvo, miasta Gdynia i Polskiego Związku Żeglarskiego te regaty są znakomicie zorganizowane. - Osobą, która to wszystko scala jest Tomasz Chamera. Prezes PZŻ to lider z prawdziwego zdarzenia, a każde przedsięwzięcie potrzebuje charyzmatycznego przywódcy. Udział w tym niewątpliwym sukcesie mają także inne osoby, bo w Gdyni na każdym kroku widać, że wszystkim bardzo zależy na powodzeniu tej imprezy. To są niezwykle zaangażowani sędziowie, działacze, pracownicy mariny oraz wolontariusze. Ukłony należą się oczywiście także zawodnikom oraz członkom poszczególnych ekip - dodał.

Andorczyk po raz trzeci ma okazję gościć w Gdyni, która coraz bardziej mu się podoba. - Widać, że to miasto stale się rozwija i pięknieje. Z każdym rokiem przybywa mu walorów i atrakcji, co przyciąga turystów i jest dodatkowym argumentem za powierzeniem mu organizacji najwyższej rangi żeglarskich wydarzeń - przyznał Josep M. Pla.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Organizację regat wspomagają także YK Stal Gdynia, YKP Gdynia oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.