Puchar Miasta Gdyni pojechał do Warszawy

Puchar Miasta Gdyni w klasie Laser 4.7 pojechał do Warszawy. Najlepszy w stawce 73 żeglarzy do 18 lat okazał się Łukasz Machowski, który nie wygrał co prawda żadnego wyścigu, ale pływał najrówniej ze wszystkich konkurentów. Zawodnik MKS Dwójki Warszawa wyprzedził reprezentanta Hongkongu Prestona Tso oraz Mikołaja Silnego (SEJK Pogoń Szczecin).

Machowski wyszedł na prowadzenie po środowych wyścigach i w czwartek nie dał odebrać sobie pierwszej pozycji. 15-letni warszawianin zajął w dwóch ostatnich startach ósmą i 17. lokatę, ale i tak wygrał regaty z przewagą aż 23 punktów nad Tso i Silnym.

Ostatniego dnia zawodów znakomitym finiszem popisał się 17-letni zawodnik z Hongkongu, który wygrał ósmy wyścig, a w siódmym był drugi, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję. Trzecią lokatę utrzymał liczący 14 lat Silny.

Miejsca na podium nie zdołał natomiast obronić Piotr Masztalerz (TKŻ Toruń), który w siódmym wyścigu popełnił falstart i zakończył rywalizację na piątej pozycji.