Rozdano puchary VGSD w klasach Delphia 24, Scandinavia/Skippi 650 i Micro

Dwa dni trwała rywalizacja w Pucharze VGSD w klasach Delphia 24, Scandinavia/Skippi 650 oraz Micro. W tej ostatniej triumfowała załoga prowadzona przez sześciokrotnego mistrza świata Piotra Tarnackiego (Ocean Challange YK).
Najwięcej wyścigów, siedem, rozegrano w klasie Delphia 24. Tylko jeden z nich zakończył się zwycięstwem Mariusza Trzcińskiego i teamu JKW Poznań (Paweł Kurzawa, Damian Dębicki i Błażej Łukomski), ale równa forma przez dwa dni zmagań zapewniła im triumf w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła załoga Srd24, czyli Marcin Pietrzak Michał Buszmicz, Jacek Górecki i Marcin Dembowski, a trzecie Spójnia Warszawa, którą tworzyli Waldemar Sałata, Mikołaj Koropecki, Krzysztof Mongird i Grzegorz Goździk. 
W klasie Scandinavia/Skippi 650, po pięciu startach, najlepsi okazali się Marcin Styborski, Jakub Padzik i Sławomir Tomczyński (YC Rewa), a kolejne miejsca zajęli Marek Kloska, Natalia Jaworska i Grzegorz Jaworski (AZS AWF Warszawa) oraz Michał Pałasz, Łukasz Kiwer i Olaf Kiwer (Kontra).
Rywalizacja w klasie Micro zakończyła się natomiast zwycięstwem sześciokrotnego mistrza świata Piotra Tarnackiego, który w Gdyni pływał z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą (Ocean Challange YK). Pierwszy wyścig rozpoczął się jednak dla późniejszych triumfatorów pechowo, bo zanotowali oni falstart. - W podobnej sytuacji jak my nie znalazła się tylko jedna załoga. Z prawej strony przyszła duża zmiana, zdeformowała linię, wypchnęła nas i spowodowała falstart prawie wszystkich jednostek. Później szło nam zdecydowanie lepiej, bo z pięciu wyścigów cztery zakończyły się naszym zwycięstwem. Warunki były jednak niesamowicie zmienne i loteryjne. W przedostatnim starcie prowadziliśmy z przewagę 200 metrów, kiedy dosłownie odcięło nam zasilanie i z ledwością dopłynęliśmy na metę na drugiej pozycji – zrelacjonował sternik zwycięskiej ekipy.
Okazja do rewanżu nadarzy się już niebawem w Szczecinie, gdzie w dniach 26-30 lipca odbędą się z udziałem około 20 załóg mistrzostwa Polski. - Teraz zamierzamy skoncentrować się na treningach manewrowych, a start w krajowym championacie jest dla nas jednym z etapów przygotowań do mistrzostwa świata. Na alpejskim jeziorze Annecy od 19 do 26 sierpnia rywalizować będzie około 80 łódek, a my jedziemy do Francji z założeniem zdobycia siódmego złotego medalu – podkreślił Piotr Tarnacki.