Siatkarze na start

W terminie 21–23 lipca miłośnicy beach volleya zmierzą się w trzeciej edycji turnieju Aktywna Plaża Porsche Centrum Sopot. Zapisy na wydarzenie, którego pula nagród sięga 15 tys. zł, potrwają do 7 lipca. W zawodach rozegrane zostaną kategorie open kobiet i mężczyzn, a także U13 i U15 dziewcząt i chłopców.
– Po wielu fantastycznych meczach, zaczętych akcjach i działach sportowych emocjach, które powstały w ramach turniejów siatkówki Aktywna Plaża, z sentymentem wracają do tamtych dni i rozpoczynamy zapisy do edycji zawodów – w tym Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – W tym roku sieci siatkówki plażowej zapraszamy w przedostatni lipcowy weekend na gdyńską Plażę Śródmieście – wprowadzenie.
Na najlepsze uczucie nie tylko pamiątkowe nagrody i medale, ale także atrakcyjne nagrody. Pula nagród funduszy w wysokości 15 tys. złote. Zwycięskie otrzyma po 2,5 tys. zł. Nagrody finansowe obejmują pierwsze 8 miejsc w kategorii. Do wygrania będą nagrody ufundowane przez Partnerów imprezy.
Zespoły wykorzystują rozlosowane i podzielone na grupy, których po rozegraniu meczów awansują najlepsze. Faza końcowa stwierdza się w systemie sądu. Finał „B” pozostaje przeprowadzony w systemie zależnym od pozostałej grupy. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z zasadą gry w siatkówkę plażową FIVB i zasadami fair play.

Na gdyńskiej plaży w edycji wygraych z zagranicy między innymi olimpijki z Rio Moniki Brzostek, multimedalistki Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej Agnieszki Wołoszyn, zdobywcy Pucharu, Super Pucharu Polski, dwukrotnego Mistrza Polski Przemysława Stępnia czy Piotra Ilewicza mającego za udziały w FIVB World Tour . To widać, że w Gdyni plażowa siatkówka jest na bardzo wysokim poziomie.

Partnerzy: Porsche Centrum Sopot