Siostry Zielińskie: Chcemy wykonać dobrą robotę

Rywalizujące w mistrzostwach Europy w klasie 49erFX, które odbywają się w ramach 19. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days, siostry Madeleine i Nadia Zielińskie zapewniają, że nie koncentrują się zajęciu w tych regatach konkretnego miejsca. - W Gdyni chcemy wykonać dobrą robotę. Jeśli to nam się uda, wynik przyjdzie sam - podkreśliły zawodniczki AZS UWM Olsztyn.

Po czterech niedzielnych wyścigach bliźniaczki plasowały się na piątej pozycji wśród 48 załóg z 23 krajów, ale w poniedziałek spadły na 14. lokatę. Czołówka jest jednak bardzo wyrównana, bo do plasujących się na piątym miejscu Dunek Idy Baad Nielsen i Marie Olsen Polki tracą tylko dziewięć punktów. - Dzisiaj poszło nam trochę gorzej niż w niedzielę. Do dwóch lokat w „10” doszła też pozycja 14., ale i tak jesteśmy bardzo zadowolone ze swojej postawy w tych regatach - powiedziała Madeleine.

Zawodniczki AZS UWM Olsztyn twierdzą, że w tych mistrzostwach nie koncentrują się zajęciu konkretnego miejsca. - Sporo ostatnio trenowałyśmy z nowym szkoleniowcem Tomaszem Stańczykiem oraz Aleksandrą Melzacką i Kingą Łobodą. Od początku jest ułożony konkretny plan i mamy wytyczony cel, do którego dążymy. Pozytywów jest więcej. Zajęcia są wymagające, do tego pracujemy w bardzo dobrym teamie, w którym wzajemnie się mobilizujemy i rywalizujemy. Dzięki temu obie nasze załogi stale podnoszą swój poziom, a trener pilnuje, żeby wszystko szło w dobrym kierunku. Naszym głównym sprawdzianem będą sierpniowe mistrzostwa świata w Aarhus i dlatego w Gdyni chcemy wykonać dobrą robotę. Mamy wykorzystać to, czego nauczyłyśmy się oraz wypracowałyśmy na treningu. Jeśli uda nam się tego dokonać, wynik przyjdzie sam - dodała Nadia.

Po siedmiu wyścigach na czele znajdują się Norweżki Helene Naess i Marie Ronningen, a kolejne miejsca zajmują siostry Carla i Marta Carrasco z Hiszpanii oraz Amerykanki Stephanie Roble i Margaret Shea.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Organizację regat wspomagają także YK Stal Gdynia, YKP Gdynia oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.