Skuteczny finisz Tymona Gajdzińskiego w klasie Open BIC

Dzięki wygraniu dwóch niedzielnych wyścigów Tymon Gajdziński został zwycięzcą Pucharu VGSD w klasie Open BIC. - Jestem dość lekki i w sobotę wiało dla mnie zbyt mocno – wyjaśnił zawodnik MKŻ Arki Gdynia.

Triumfatorem w klasie Open BIC został reprezentant MKŻ Arki Gdynia – w tej konkurencji rywalizowali bowiem tylko zawodnicy tego klubu. Zwyciężył najmłodszy w gronie siedmiu żeglarzy 11-letni Tymon Gajdziński, który w niedzielę wygrał oba wyścigi, dzięki czemu wyprzedził prowadzącego po sobotnich startach starszego o rok Karola Erikssona. Trzecią pozycję zajęła 12-letnia Aleksandra Kosmalska.

- Jestem dość lekki, bo ważę 36 kilogramów i w sobotę warunki nie były dla mnie zbyt korzystne. Wiało zbyt mocno, przez co zajmowałem dalsze miejsca i co straciłem pozycję lidera. W niedzielę wiatr był już idealny – zapewnił Gajdziński.

Na początku swojej przygody żeglarskiej triumfator gdyńskich regat pływał dla Optimiście, ale ta łódka nie przypadła mu do gustu. - Była za wolna. Open BIC jest zdecydowanie szybszy i trzeba też więcej balastować. Przesiadłem się na niego trzy lata temu, a w zeszłym miesiącu zmieniłem żagiel na większy – z 3,8 na 4,5 metra – dodał.