Szymon Kuczyński otwiera stawkę „Samotników”

Szymon Kuczyński płynący na jachcie Atlantic Puffin prowadzi po pierwszym dniu zmagań „Samotników”. W XXVI Memoriale im. Leonida Teligi, który po raz pierwszy odbywa się w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days, rywalizuje 18 żeglarzy.

Ze wszystkich uczestników regat Volvo Gdynia Sailing Days „Samotnicy” spędzili w sobotę na Zatoce Gdańskiej najwięcej czasu. Rozegrali oni dwa wyścigi – inauguracyjny liczył cztery, natomiast drugi aż 20,8 mili. - Pierwszy trwał blisko 60 minut, natomiast w drugim nikt nie zdołał dotrzeć do mety w czasie poniżej czterech godzin – wyjaśnił główny sędzia regat VGSD Sebastian Wójcikowski

W obu startach najlepszy okazał się Kuczyński, natomiast na drugich miejscach uplasował się Jacek Zieliński na jachcie Quick Livener. Trzeci w klasyfikacji generalnej jest płynący na jachcie Elessar Marek Turkowski.

W niedzielę „Samotników” czeka ostatni wyścig na dystansie około 10 mil. W przypadku tej rywalizacji liczy się nie tylko czas – istotny jest również współczynników wyrównawczy, który uwzględnia takie parametry jachtu jak wielkość, masa, powierzchnia żagli, czy nawet kształt kadłuba.