Volvo Gdynia Sailing Days – Kinder+Sport-Puchar Trenerów, czyli dzień najmłodszych żeglarzy

Czwartek, czyli czwarty dzień regat Volvo Gdynia Sailing Days należał do najmłodszych żeglarzy. Tego dnia rozpoczęły się zmagania w Kinder+Sport-Pucharze Trenerów w klasie Optimist. Na starcie trwających trzy dni zawodów stanęło 147 zawodników do 13 lat.

Pierwszego dnia imprezy rozegrano trzy wyścigi, w których najlepiej radził sobie January Szczukowski. 11-letni reprezentant ChKŻ Chojnice dwa razy był pierwszy, a w ostatnim starcie zajął trzecie miejsce. Dwa lata temu w tej imprezie triumfował jego starszy o dwa lat brat, aktualny reprezentant Polski w klasie Optimist Jeremi.

Tuż za liderem plasuje się jego klubowa koleżanka Alicja Dampc, a trzeci jest August Sobczak (UKS Szkwał Legionowo). Wśród dziewcząt kolejne lokaty zajmują siódma ogólnie Olga Wietek i 15. Małgorzata Wyrębska (Yacht Klub Stal Gdynia), natomiast na trzeciej pozycji w gronie chłopców sklasyfikowany jest Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia). Zwycięzców tych zawodów poznany w sobotę, a w planie jest dziewięć wyścigów.


Po raz pierwszy partnerem Pucharu Trenerów jest Kinder+Sport. Dzięki temu nie ma wpisowego, każdy uczestnik otrzymał atrakcyjny pakiet startowy, dostanie dyplom i medal za udział, natomiast na dodatkowe wartościowe nagrody mogą liczyć najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach.


W piątek w ramach Volvo Gdynia Sailing Days rozpoczną się mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie RS:X. Swój udział potwierdziła cała krajowa czołówka deskarzy, na czele z Zofią Klepacką (Legia Warszawa), Mają Dziarnowską, Małgorzatą Białecką, Pawłem Tarnowskim (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), Piotrem Myszką (AZS AWFiS Gdańsk) i broniącym tytułu Radosławem Furmańskim (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą). Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę po rozegraniu dziewięciu wyścigów. Z kolei w Pucharze VGSD, także od piątku do niedzieli, rywalizować będą zawodnicy w klasie Finn.


Projekt VGSD 2019 otrzymał dofinansowanie od Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.