Volvo Gdynia Sailing Days - we wtorek rozdano medale mistrzostw Polski w sprincie

We wtorek pogoda nie rozpieszczała uczestników regat Volvo Gdynia Sailing Days. Drugiego dnia na wodę zeszli tylko deskarze, natomiast spacer na podium czekał żeglarzy w klasach 29er, L’Equipe i Optimist, którzy rywalizowali w mistrzostwach Polski w sprincie.

Medaliści zostali wyłonieni już w poniedziałkowych zmaganiach, bowiem ze względu na brak wiatru we wtorek w krajowym championacie nie odbył się żaden wyścig. W klasie 29er na triumfowali Marceli Mierzwicki i Franciszek Borys (YKP Gdynia), a kolejne miejsca zajęli Aleksandra Wirzinkiewicz i Zuzanna Mróz (Nauticus YC Olsztyn) oraz uczestnicy ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Świata Sławomir Kapałka (YKP Gdynia) i Jakub Gołębiowski (MOS SSW Iława). Z kolei w klasie L’Equipe zwyciężyli Dominika Fajdasz i Leon Sapijaszko (Spójnia Warszawa), na drugiej pozycji uplasowali się Jakub Częczek i Aleksander Warno (Nauticus YC Olsztyn), a na trzeciej Mateusz Dobrzyński i Adam Strelau (Spójnia).W klasie Optimist najlepsi okazali się Ewa Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk) i Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa). Na podium stanęli także Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) i Alicja Michalewska (Stowarzyszenie Sportów Wodnych w Iławie) oraz Jacek Kalinowski (ChKŻ Chojnice) i Filip Jarosiewicz (YKP Gdynia).
W środę dokończone zostaną zmagania w Pucharach Miasta Gdyni i Volvo Gdynia Sailing Days. O to pierwsze trofeum walczą żeglarze w klasie Laser – Standard, Radial oraz 4.7. W Standardzie prowadzi Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), w Radialu pierwsze miejsce zajmują Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) – uczestniczka Młodzieżowych Mistrzostw Świata wygrała w poniedziałek komplet trzech wyścigów, i Mikołaj Silny (SEJK Pogoń), natomiast w 4.7 na czele znajdują się Klara Sobczak (ChKŻ Chojnice) i Filip Kapała (MKŻ Arka Gdynia).Rywalizację w Pucharze Volvo Gdynia Sailing Days zdominowali zawodnicy sopockich klubów. W katamaranach stawkę otwierają żeglarze UKS Navigo – Jakub Surowiec w klasie A-Class oraz Kacper Barszczyk i Iwo Czarnecki w klasie Hobie Cat 16. Z kolei w Kiteboardingu pierwszy jest Jakub Jurkowski (SKŻ Ergo Hestia).
We wtorek na wodę zeszli tylko deskarze, którzy rywalizują w mistrzostwach Polski w sprincie. Po pięciu startach w klasie RS:X do lat 19 prowadzi szósty zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który wyprzedza reprezentantów Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, Dominika Lewińskiego i Jana Goralskiego. W klasie Bic Techno liderami są Nadia Kulik (BAZA Mrągowo) i Julian Wardaszko (SKŻ Ergo Hestia), a na kolejnych pozycjach plasują się Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia) i Oliwia Chomka (BAZA Mrągowo) oraz Kacper Guzowski i Filip Dmochowski (obaj GKŻ Gdańsk). Medalistów w tych konkurencjach poznamy w środę – dziewczynom pozostało do rozegrania pięć, a chłopcom cztery wyścigi.

Projekt VGSD 2019 otrzymał dofinansowanie od Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.