W klasie 505 najlepsi Skrzypulec i Jess, mistrzami Polski Jura i Chroł

Agnieszka Skrzypulec i Holger Jess zdominowali trwającą od piątku rywalizację w otwartych mistrzostwach Polski w klasie 505. Tytuł mistrza kraju przypadł jednak trzecim w generalnej klasyfikacji Mateuszowi Jurze i Bartoszowi Chrołowi (AZS SGH Warszawa).
Załoga reprezentuje bowiem taki kraj jakiej narodowości jest mężczyzna i Skrzypulec z Jessem wygrali formułę otwartą regat, a mistrzami Polski zostali Mateusz Jura i Bartosz Chroł (AZS SGH Warszawa). Kolejne miejsca w krajowym championacie w gronie 34 załóg z sześciu państw zajęli Przemysław Zagórski i Michał Olko (YK Stal Gdynia) oraz Dominik Ostrowski i Jakub Folczak (SWOS Warszawa).

W kończących 18. edycję Volvo Gdynia Sailing Days zmaganiach mistrzyni świata w klasie 470 oraz jej 54-letni niemiecki załogant nie mieli sobie równych. Ten duet wygrał dziewięć z 10. wyścigów, a z udziału w ostatnim zrezygnował.

- On i tak niczego by nie zmienił, bo nikt nie mógł nam odebrać zwycięstwa. Poza tym Holger musiał wyruszyć dzisiaj do Kilonii, a przed wyjazdem trzeba przygotować łódkę oraz zapakować sprzęt i dlatego zdecydowaliśmy się szybciej wrócić na brzeg. W dodatku w niedzielę wiatru nie było za wiele, zatem większej frajdy z żeglowania także nie mieliśmy. Z kolei w piątek i sobotę rywalizowaliśmy w trudnych, prawdziwie męskich warunkach, przy silnym wietrze oraz wysokiej, odbijającej się od falochronu fali - powiedziała Agnieszka.

We wtorek 28-letnia sterniczka SEJK Pogoń Szczecin wybiera się z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice), z którą zdobyła mistrzostwo świata w klasie 470, na zgrupowanie do Włoch nad jezioro Garda.