Wiktoria Gołębiowska i Guido Gallinaro prowadzą w mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser Radial

Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) i Włoch Guido Gallinaro prowadzą po trzech wyścigach rozgrywanych w ramach 18. regat Volvo Gdynia Sailing Days mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial. W kategorii do 16 lat druga jest Wiktoria Lehmann (ŻLKS Poznań), a a trzeci Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk). W imprezie rywalizuje 245 żeglarzy z 33 państw.
W niedzielę rozegrano dwa wyścigi, w których Gołębiowska zajęła drugie oraz pierwsze miejsce. 17-letnia reprezentantka MOS SSW Iława zdecydowanie wyprzedza Włoszkę Elisę Navoni i Rosjankę Mariję Kiszluchinę. Wśród dziewcząt ściga się 65 zawodniczek z 21 krajów. Z kolei wśród wśród 180 zawodników z 32 państw na czele znajduje się Guido Gallinaro, a za Włochem plasują się Rosjanin Danijił Kruckich oraz Ewan McMahon z Irlandii. 
W kategorii do 16 lat liderami są Rosjanka Elizawieta Borowkowa i Niemiec Nico Naujock. Na drugiej pozycji plasuje się Wiktoria Lehmann (ŻLKS Poznań), a kolejne lokaty zajmują Niemka Theresa Wierschin i Kornelia Ulążka (UKS FIR Warszawa). Wśród chłopców prowadzenie po sobotnim wyścigu stracił Tytus Butowski – zawodnika AZS AWFiS Gdańsk wyprzedził jeszcze Rosjanin Kiryłł Tiereszkin. Czwarty jest Jakub Marciniak (JKW Poznań).
Mistrzostwa zakończą się w czwartek, a w planie jest 12 wyścigów. W poniedziałek mają się odbyć trzy starty, a początek pierwszego zaplanowano o godzinie 12.