Wiktoria Gołębiowska: w Gdyni celuję w miejsce na podium

Wiktoria Gołębiowska od pierwszego wyścigu, w którym zajęła trzecie miejsce, skutecznie realizuje wyznaczony sobie w mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser Radial cel. - W Gdyni chcę stanąć na podium - zapowiedziała zawodniczka MOS SSW Iława.
- W zeszłym roku w sierpniowych mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser Radial zajęłam w Tallinnie trzecie miejsce do 16 lat, natomiast w klasyfikacji generalnej byłam 10. I dlatego teraz mam aspiracje wywalczenia w Gdyni medalu w kategorii do 18 lat. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem, bo żegluję stabilnie i w pierwszym starcie zajęłam trzecią pozycję – stwierdziła. 
Początek tego wyścigu nie był jednak dla zawodniczki z Iławy zbyt udany. - Z powodu generalnych falstartów bodajże trzy wyścigi, które nieźle rozpoczęłam, zostały przerwane, natomiast w najważniejszym, czyli tym który rozpoczął się przepisowo, zanotowałam bardzo słaby start. Znalazłam się w środku stawki, ale systematycznie odrabiałam straty i przesuwałam się do przodu, jednak wyższego miejsca niż trzecie nie byłam już wstanie zająć – przyznała.
W sobotę zarówno juniorki jak i juniorzy rozegrali tylko jeden z dwóch zaplanowanych wyścigów. - Na wodzie spędziliśmy ponad sześć godzin, podczas których mieliśmy do czynienia z każdą pogodą. Były potężne ulewy, słońce i przelotna burza. Poza tym wiatr kręcił się w kółko i z tego względu trzeba było przerywać wyścigi chłopaków. Szkoda, że nie dane nam było dokończyć drugiego wyścigu, bo ponownie płynęłam trzecia, ale w pewnym momencie wiatr siadł i nie dokończyłyśmy rywalizacji - dodała liderka polskiej ekipy.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Brytyjka Stephanie Wingeatt, a druga jest Juli Baruch z Izraela.