Wojciech Klimaszewski: Żeglowałem na jednej nodze

Z grymasem bólu na twarzy wpłynął w czwartek do gdyńskiej mariny Wojciech Klimaszewski. - W środę odniosłem kontuzję i dzisiaj pływałem na jednej nodze - wyjaśnił zawodnik MBSW Giżycko/UKŻR Niegocin, który w rozgrywanych w ramach 19. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days mistrzostwach świata juniorów do lat 21 w klasie Laser Standard zajmuje 26. pozycję.

W środę po czterech startach jeden z najmłodszych uczestników regat, 17-letni Klimaszewski plasował się na wysokiej 13. pozycji, ale w czwartkowych wyścigach zajął odpowiednio 32. oraz 23. miejsce i w klasyfikacji generalnej spadł na 26. lokatę. - Kiedy w środę wpływałem do portu coś mi nagle strzeliło i przeskoczyło w lewej nodze. Przydarzyło mi się już coś podobnego, tylko tamten uraz nie trwał tak długo i był zdecydowanie mniej bolesny - wyjaśnił żeglarz.

W czwartek dolegliwość nie ustąpiła, ale pomimo bólu Klimaszewski nie zrezygnował z rywalizacji. - Nie miałem wyjścia i musiałem zacisnąć zęby. Dzisiaj pływałem jednak na jednej nodze, dlatego wyniki były trochę poniżej oczekiwań. Mam problemy z chodzeniem i na razie nie wiem, co mi dolega. Jeśli nie będzie jednak przeciwwskazań ze strony lekarza, zamierzam, pomimo bólu, dalej walczyć - podkreślił.

Pozycję lidera utrzymał Niemiec Philipp Loewe, a na drugie miejsce, z czwartego, awansował Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin). Trzeci w stawce 138 zawodników z 40 krajów jest Irlandczyk Liam Glynn.

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.