Zapraszamy na Polboat Yachting Festival w Gdyni

Najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty, skutery - wszystkie te jednostki pływające będzie można oglądać podczas Polboat Yachting Festival. Impreza rozpoczyna się w czwartek 15 lipca a jej miejscem będzie Yacht Park Marina w Gdyni. Do niedzieli można będzie zobaczyć nie tylko luksusowe łodzie, ale też spotkać się z ich sprzedawcami, producentami oraz z ciekawymi gośćmi specjalnymi festiwalu. Partnerem wydarzenia jest Polski Związek Żeglarski, który w sąsiedniej marinie miejskiej organizuje żeglarski festiwal Gdynia Sailing Days. Jest zatem okazja do zapoznania się z niemal każdym aspektem żeglarstwa. Zapraszamy do Gdyni!
To już druga edycja największej w Polsce wystawy jednostek pływających na wodzie. Główną ideą przyświecającą organizacji POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest promocja sportów wodnych oraz umożliwienie obecnym i przyszłym amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów żaglowych, łodzi motorowych oraz sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie. Jest to także wyjątkowa okazja dla polskich producentów i dystrybutorów jednostek pływających do prezentacji aktualnej oferty przemysłu jachtowego. Polski przemysł jachtowy doceniany jest na całym świecie. To jedna z najbardziej perspektywicznych i zaawansowanych technologicznie gałęzi polskiej gospodarki, kojarzona z dobrami luksusowymi oraz najwyższą jakością. Polska jest europejską potęgą i światowym wiceliderem w budowie jachtów i łodzi, wielokrotnie nagradzanych za jakość i innowacyjność.

Podczas tegorocznej edycji w Marina Yacht Park zobaczymy blisko 70 jachtów i łodzi z czołowych polskich stoczni (m.in.: Sunreef Yachts, Galeon Yachts, Wave Catamarans, Northman, Delphia, Balt Yacht, Parker Poland, La Mare Houseboats, TES Yachts, Viko Yachts, Mazuria, Koga, Pro Air, Sportis, Cree Yacht) oraz prestiżowe zagraniczne marki (m.in.:Jeanneau, Saxdor, Windy, Nimbus, Flipper, SeaDoo, Bavaria, Hanse, Dehler, Cranchi, Uttern), z których wiele produkowanych jest w Polsce. Na gdyńskiej wystawie będzie okazja obejrzeć aż siedem premier (Maxus 34, Galeon 325 GTO, Saxdor 320, Nimbus T8, Flipper 900 DC, Wave 50, Cranchi T36 Crossover). W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny oraz oferty finansowania i ubezpieczenia łodzi. Na imprezie dodatkowo będzie można obejrzeć najnowsze modele kamperów, a także odwiedzić specjalną strefę Mercedes-Benz. SPOTKANIA I POKAZY  

Wizyta na POLBOAT YACHTING FESTIVAL będzie dla gości wystawy także okazją do udziału w spotkaniach ze znakomitymi żeglarzami i zdobycia przydatnych informacji. Pierwszego dnia imprezy o rozgrywających się w tym samym czasie w Gdyni zmaganiach w Gdynia Sailing Days oraz o żeglarskich szansach na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio opowie Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.O tym czy żeglarstwo może być równie emocjonujące jak piłka nożna i o polskiej reprezentacji na żeglarskim mundialu SSL Gold Cup drugiego dnia wystawy opowiedzą znakomici żeglarze Patryk Zbroja oraz Michał Korneszczuk. O wielkiej życiowej przygodzie i żeglowaniu jachtem przez świat z całą rodziną, trzeciego dnia wystawy opowiedzą Ania i Bartek Dawidowscy z SailOceans, którzy od 6 lat mieszkają i podróżują po świecie z dwójką dzieci swoim jachtem - 50 stopowym trimaranem.O sukcesie marki Saxdor rozmawiać będą Paweł Błaszak ze stoczni w Ełku i Przemek Tarnacki z Super Yachts, a o kreowaniu trendów i najnowszej linii ze stoczni Galeon Yachts opowie Paweł Górski. Goście wystawy będą mogli także dowiedzieć się jak dbać o zdrową skórę chroniąc ją skutecznie przed nadmierną ekspozycją na słońce i wziąć udział w pokazie kulinarnym DynaCook, połączonym z degustacją. Ponadto podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL można będzie obserwować prezentacje elementów szkolenia psów ratowniczych i zobaczyć pokazy we flyboardingu, przygotowane przez mistrzowski team z fly-board.pl

 

Finał POLBOAT YACHTING FESTIVAL odbędzie się w formie parady jednostek, prezentowane na Wystawie jachty i łodzie wypłyną z Basenu Prezydenckiego, ustawią się w szyku i popłyną w stronę Sopotu.

#ZOSTAŃWODNIAKIEM

Organizatorzy zapraszają wszystkich gości odwiedzających POLBOAT YACHTING FESTIVAL, którzy dopiero chcieliby odkryć nową pasję i dołączyć do tysięcy osób spędzających czas na wodzie, do udziału w akcji #ZostańWodniakiem. Będzie to okazja do odbycia bezpłatnego rejsu jachtem żaglowym lub jednostką motorową i bliższego kontaktu z tą przyjemną formą rekreacji, zdobycia wstępnej edukacji oraz otrzymania kompleksowej informacji jak zacząć swoją przygodę na wodzie.

GDYNIA POLBOAT AWARDS

Pierwszego dnia wystawy wręczona zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji wydarzenia konkursie GDYNIA POLBOAT AWARDS. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na POLBOAT YACHTING FESTIVAL. Decyzję podejmie Jury w składzie: Stanisław Iwiński - redaktor naczelny portalu yachtsmen.eu, Robert Błażejak – konstruktor i właściciel Błazejak Yacht Design oraz Jacek Centkowski – światowej sławy projektant i konstruktor jachtów. Statuetkę przygotował znany trójmiejski artysta rzeźbiarz Adam Stachowicz.  

GDYNIA SAILING DAYS

W czasie trwania POLBOAT YACHTING FESTIVAL miłośnicy żeglarstwa sportowego będą mieli okazję obserwować zmagania w jednej z najważniejszych imprez regatowych w Polsce - Gdynia Sailing Days. Impreza potrwa do 18 lipca 2021r.

BAŁTYCKI FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ

W dniach 16 i 17 lipca w Gdyni odbywać się będzie kolejne wydarzenie potwierdzające status Gdyni - Żeglarskiej Stolicy Polski, posiadający ponad 35-letnią historię Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej. W tym roku wieczorne koncerty odbywać się będą na pokładzie Daru Pomorza oraz w gdyńskiej muszli koncertowej, a swoje utwory zaprezentują artyści sceny szantowej i folkowej.

Organizatorem POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT).

Partnerami wydarzenia są: Miasto Gdynia, Polski Związek Żeglarski, Forum Gospodarki Morskiej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Sunreef Yachts, Mercedes-Benz BMG Goworowski, Courtyard by Marriott, InterCars, Exide, Dynaxo, Elcamp, Banglob, RR Security.

Patronat medialny sprawują: Forbes, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Trojmasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, NoweZagle.pl, Yachtsmen.eu

 

POLBOAT YACHTING FESTIVAL potrwa od czwartku do niedzieli (15-18.07.2021). Wstęp jest bezpłatny.   

Godziny otwarcia:

15 lipca 2021 (czwartek): 11.00 – 18.00

16 lipca 2021 (piątek): 11.00 – 18.00

17 lipca 2021 (sobota): 11.00 -18.00

18 lipca 2021 (niedziela): 11.00-16.00


Więcej informacji: www.yachtingfestival.pl 

Szczegółowy program:

https://yachtingfestival.pl/wp-content/uploads/2021/07/Program_wystawy_PYF_2021.pdf