Znamy zwycięzców Pucharu Trenerów Kinder Joy of Moving

Pierwsza część 21. edycji Volvo Gdynia Sailing Days za nami. W środę poznaliśmy zwycięzców rozegranych w klasie Optimist zawodów Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B - najlepszy w gronie 120 zawodników (z 16 klubów) do 13 lat okazał się Wit Dmuchowski. Wśród dziewcząt triumfowała Małgorzata Wyrębska.
Zawodnik klubu Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława) po pierwszym dniu regat zajmował dopiero siódme miejsce, ale ostatniego dnia przypuścił prawdziwy szturm kończąc wszystkie cztery wyścigi w pierwszej trójce, co dało mu zwycięstwo w całych regatach.

– Dzisiaj lepiej mi się żeglowało, bo była jedna trasa, a ja miałem jeden pomysł na pływanie – wydawała lewa strona i trzeba było płynąć w lewo. We wtorek słabo wiało, w dodatku kręciło i w pierwszym wyścigu byłem dopiero 12, ale kolejnych startach wypadłem zdecydowanie lepiej. To były dla mnie bardzo udane regaty, bo odniosłem swój największy do tej pory sukces. We wtorek wierzyłem, że zdołam poprawić swoje miejsce, ale nie przypuszczałem, że uda mi się odnieść zwycięstwo. A po tym sezonie przechodzę do grupy A, w której będę się ścigał przez kolejne dwa lata - powiedział Wit, na którego czekał okazały puchar. Drugie miejsce w klasyfikacji Open i jednocześnie zwycięstwo wśród dziewcząt przypadło Małgorzacie Wyrębskiej (Yacht Klub Stal Gdynia), która też zanotowała sporą progresję, bowiem we wtorek sklasyfikowana była na 11. pozycji. Na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Szawkowski (Baza Mrągowo), który zepchnął z podium prowadzącego po pierwszym dniu Macieja Streubela.

– Też jestem bardzo zadowolona, bo to moje największe osiągnięcie. Pływam trzeci sezon i w tak dużych regatach nie zajęłam jeszcze tak wysokiego miejsca. Dzisiaj mocniej wiało, a ja lubię pływać w takich warunkach - skomentowała Małgorzata Wyrębska, 11-letnia zawodniczka Yacht Clubu Stal Gdynia.W czwartek Zatokę Gdańską przejmą we władanie wyjątkowo szybkie łódki. W ramach Volvo Gdynia Sailing Days kibice będą mogli oglądać spektakularne wyścigi w konkurencjach olimpijskich 49er, 49erFX i Nacra 17, a ponadto w O'pen Skiff. Te regaty będą miały z kolei rangę mistrzostw Polski - zwycięzcy wyłonieni zostaną w sobotę.


Projekt VGSD 2020 otrzymał dofinansowanie od Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.