Triumf Staniula i Jabłońskiego w klasie 29er

Żeglarze YKP Gdynia Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński wygrali regaty o Puchar Europy w klasie 29er. Drugie miejsce zajęły ich klubowe koleżanki Aleksandra Melzacka i Maja Nicińska, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został kolejny duet tego klubu, Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski.

Zawodnicy rywalizujący w klasie 29er rozegrali w sumie 15 wyścigów. W trzech niedzielnych startach pozycję lidera utrzymał duet YKP Gdynia Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński, który finiszował na pierwszym, trzecim i szóstym miejscu. Z każdym dniem coraz lepiej radziły sobie Aleksandra Melzacka i Maja Nicińska, które rozpoczęły zawody od piątej, a zakończyły na drugiej pozycji. Zawodniczki YKP Gdynia zajęły w trzech ostatnich wyścigach dwa razy pierwszą i drugą lokatę, dzięki czemu awansowały na drugie miejsce.


Na najniższy stopień podium, za sprawą czwartej lokaty w ostatnim starcie, wspięli się kolejni przedstawiciele YKP Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski. Poza pierwszą trójkę wypadli natomiast Jan Marciniak i Łukasz Wilk (AQUA Włocławek), którzy byli liderami po dziewięciu wyścigach.


W tej klasie ścigało się 15 załóg, w tym cztery z Rosji.