Włoch Guido Gallinaro mistrzem Europy w klasie Laser 4.7

Włoch Guido Gallinaro został mistrzem Europy w klasie Laser 4.7. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Alessandro Fornasari, a trzecie Holender Stijn Paardekooper.

Stijn Paardekooper nie zdołał utrzymać prowadzenia po 10. wyścigach mistrzostw Europy w klasie Laser 4.7. Po dwóch ostatnich piątkowych startach Holender spadł na trzecie miejsce, a o jego degradacji zaważył ostatni wyścig, w którym zajął odległą, najgorszą podczas tych regat 44. lokatę. Także w 12. starcie miejsce na podium stracił drugi w klasyfikacji generalnej Grek Pandelis Kyrpoglou, który spadł z drugiej na siódmą pozycję.

Złoty medal wywalczył ósmy po czwartkowych zmaganiach Włoch Guido Gallinaro. Wicemistrzem Europy został jego rodak Alessandro Fornasari, który awansował o jedną lokatę.

Z czterech Polaków rywalizujących w „Złotej Flocie” najlepsze miejsce zajął Szymon Kowalski (TKŻ Toruń), który był 24. Na 31. pozycji sklasyfikowany został Marcel Marciniak (AZS Poznań), na 34. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice), a na 47. Wojciech Kamiński (JKW Poznań).

W mistrzostwach rywalizowało 162 żeglarzy z 27 krajów.